Akvizice finské společnosti Destia

31. 8. 2021

Colas podepisuje dohodu o akvizici společnosti Destia, významného hráče na trzích silniční a železniční infrastruktury ve Finsku

Dne 25. srpna 2021 společnost Colas SA podepsala dohodu o akvizici 100 % podílů ve společnosti Destia Oy, kterou v současnosti ovládá rodinná společnost Ahlström Capital.

Skupina Destia je ve Finsku významným hráčem v oblasti silniční, železniční a energetické infrastruktury. S více než 1 600 zaměstnanci Destia v roce 2020 dosáhla výnosů ve výši 564 mil. eur.

Tato akvizice je v souladu se strategií společnosti Colas kladoucí důraz na mezinárodní růst v cílových regionech (severní Evropa, Spojené státy, Německo). Trh v severní Evropě nabízí vyhlídky na stabilní růst s výraznou poptávkou po výstavbě a údržbě dopravní infrastruktury.

Velmi na nás zapůsobily dovednosti a odborné znalosti společnosti Destia, zejména v oblasti digitalizace stavenišť a provádění údržby v náročných podmínkách a za nepříznivého počasí. Vidíme zde příležitost dále rozvíjet aktivity v oblasti železniční infrastruktury a zemních prací a Colas může nabídnout know-how se zaměřením na řízení komplexních projektů,“ vysvětluje Francis Grass, ředitel Colas EMEA.

Spolu s vedením společnosti Destia jsme na konkurenčním finském trhu dokázali z firmy udělat předního poskytovatele služeb v oblasti infrastruktury. Společnost posílila svoje schopnosti v mnoha klíčových oblastech, včetně digitalizace při zajišťování údržby. Se společností Colas jako novým vlastníkem, který sám působí v tomto oboru, je firma v dobrých rukou pro další fázi svého růstu přesně v souladu s její strategií nazvanou Connecting Northern Life,“ říká Lasse Heinonen, generální ředitel společnosti Ahlström Capital.

Pokud ji úřady pro hospodářskou soutěž schválí, transakce by měla být dokončena do konce roku 2021.

COLAS Novinky

6. 12.

Most Kácov

Silniční most o třech polí o celkové délce cca 75 m překlenující řeku Sázavu v Kácově. Nahrazuje původní konstrukci, která nevyhovovala z důvodu špatného stavebního stavu, omezené zatížitelnosti a nepříznivých geometrických parametrů.

22. 9.

Oprava nadjezdu přes Chlumeckou na Pražském okruhu

Ve východní části metropole postupně vznikají dva nové mosty, které nahradí dosluhující nadjezd

9. 9.

D5 - Oprava CB vozovky

Poslední kilometry dálnice k sousedům, Colas CZ se podílel na pokládce nového cementobetonového povrchu dálničního tahu D5 u Rozvadova

31. 8.

Akvizice finské společnosti Destia

Colas podepisuje dohodu o akvizici společnosti Destia, významného hráče na trzích silniční a železniční infrastruktury ve Finsku

31. 8.

Pololetní výsledky 2021 skupiny Colas

Představenstvo společnosti Colas, kterému předsedá pan Frédéric Gardès, dne 24. srpna 2021 schválilo účetní závěrku k 30. červnu 2021 a výhled na běžný rok.

9. 8.

Letní olympijské hry 2024 v Paříži: Firma Colas vyhrává kontrakt na řízení logistiky

Mobility by Colas, integrátor a operátor digitálních mobilních služeb společnosti Colas, podepsal rámcovou smlouvu s dopravní společností olympijských her SOLIDEO na navržení, zavedení a provozování logistických toků „poslední míle“ po dobu minimálně 15 měsíců s využitím řešení Qievo.

Navigace

© 2021 COLAS CZ, a.s. Všechna práva vyhrazena