Akvizice finské společnosti Destia

31. 8. 2021

Colas podepisuje dohodu o akvizici společnosti Destia, významného hráče na trzích silniční a železniční infrastruktury ve Finsku

Dne 25. srpna 2021 společnost Colas SA podepsala dohodu o akvizici 100 % podílů ve společnosti Destia Oy, kterou v současnosti ovládá rodinná společnost Ahlström Capital.

Skupina Destia je ve Finsku významným hráčem v oblasti silniční, železniční a energetické infrastruktury. S více než 1 600 zaměstnanci Destia v roce 2020 dosáhla výnosů ve výši 564 mil. eur.

Tato akvizice je v souladu se strategií společnosti Colas kladoucí důraz na mezinárodní růst v cílových regionech (severní Evropa, Spojené státy, Německo). Trh v severní Evropě nabízí vyhlídky na stabilní růst s výraznou poptávkou po výstavbě a údržbě dopravní infrastruktury.

Velmi na nás zapůsobily dovednosti a odborné znalosti společnosti Destia, zejména v oblasti digitalizace stavenišť a provádění údržby v náročných podmínkách a za nepříznivého počasí. Vidíme zde příležitost dále rozvíjet aktivity v oblasti železniční infrastruktury a zemních prací a Colas může nabídnout know-how se zaměřením na řízení komplexních projektů,“ vysvětluje Francis Grass, ředitel Colas EMEA.

Spolu s vedením společnosti Destia jsme na konkurenčním finském trhu dokázali z firmy udělat předního poskytovatele služeb v oblasti infrastruktury. Společnost posílila svoje schopnosti v mnoha klíčových oblastech, včetně digitalizace při zajišťování údržby. Se společností Colas jako novým vlastníkem, který sám působí v tomto oboru, je firma v dobrých rukou pro další fázi svého růstu přesně v souladu s její strategií nazvanou Connecting Northern Life,“ říká Lasse Heinonen, generální ředitel společnosti Ahlström Capital.

Pokud ji úřady pro hospodářskou soutěž schválí, transakce by měla být dokončena do konce roku 2021.

COLAS Novinky

17. 5.

Po nových kolejích

Colas CZ rekonstruuje tramvajové tratě hned ve čtyřech českých městech, v Praze, v Olomouci, v Plzni a v Ostravě

16. 3.

Finanční rok 2021 skupiny Colas

Představenstvo skupiny Colas schválilo účetní závěrku za rok 2021

23. 2.

Colas se připojuje k iniciativě s názvem #StOpE bojující proti sexismu na pracovišti

Dne 25. ledna 2022 se skupina Colas, zastoupená Frédéricem Gardèsem, předsedou představenstva a generálním ředitelem, připojila k iniciativě #StOpE, jejímž cílem je bojovat proti každodenním projevům sexismu na pracovišti. Stala se tak první stavební společností, která se do tohoto programu zapojila.

16. 12.

Colas obnovuje svůj závazek k bezpečnosti silničního provozu

Dne 8. prosince podepsal Frédéric Gardès, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Colas, společně s Marií Gautier-Mellerayovou, meziresortní vládní delegátkou pro bezpečnost silničního provozu, dokument s názvem "Sedm závazků pro bezpečnější provoz na silnicích“. Colas s veřejnými orgány aktivně spolupracuje na zlepšení bezpečnosti silničního provozu již 24 let. A i tento nový závazek potvrzuje důležitou roli Colasu v této oblasti.

6. 12.

Most Kácov

Silniční most o třech polí o celkové délce cca 75 m překlenující řeku Sázavu v Kácově. Nahrazuje původní konstrukci, která nevyhovovala z důvodu špatného stavebního stavu, omezené zatížitelnosti a nepříznivých geometrických parametrů.

22. 9.

Oprava nadjezdu přes Chlumeckou na Pražském okruhu

Ve východní části metropole postupně vznikají dva nové mosty, které nahradí dosluhující nadjezd

Navigace

© 2022 COLAS CZ, a.s. Všechna práva vyhrazena