8. duben 2021 - Environmentální den skupiny COLAS

8. 4. 2021

Záměrem je zvýšit povědomí zaměstnanců o klimatické změně a jejich příčinách.

Pro většinu z nás nejsou pojmy klimatická změna, skleníkové plyny, uhlíková stopa cizí a setkáváme se s nimi řadu let v médiích. Důsledkem zásadního negativního příspění lidstva k oteplování planety (zejména spalováním fosilních paliv), se v posledních letech mění také přístup a chování celé vyspělé společnosti. Změnami podporujícími „zelené technologie“ prochází postupně všechna průmyslová odvětví. Tyto změny mají dramaticky snížit vypouštění skleníkových plynů, zejména oxidu uhličitého CO2, metanu CH4, oxidu dusného N2O a freonů.

Je proto zcela logické, že COLAS nemůže stát stranou, musí přizpůsobit podnikání tomuto historickému vývoji a snížit celkovou uhlíkovou stopu podniku. 

Přijímáme proto závazek ke snížení naší uhlíkové stopy do r. 2030 o 30%!

 

COLAS Novinky

22. 9.

Oprava nadjezdu přes Chlumeckou na Pražském okruhu

Ve východní části metropole postupně vznikají dva nové mosty, které nahradí dosluhující nadjezd

9. 9.

D5 - Oprava CB vozovky

Poslední kilometry dálnice k sousedům Colas CZ se podílel na pokládce nového cementobetonového povrchu dálničního tahu D5 u Rozvadova

31. 8.

Akvizice finské společnosti Destia

Colas podepisuje dohodu o akvizici společnosti Destia, významného hráče na trzích silniční a železniční infrastruktury ve Finsku

31. 8.

Pololetní výsledky 2021 skupiny Colas

Představenstvo společnosti Colas, kterému předsedá pan Frédéric Gardès, dne 24. srpna 2021 schválilo účetní závěrku k 30. červnu 2021 a výhled na běžný rok.

9. 8.

Letní olympijské hry 2024 v Paříži: Firma Colas vyhrává kontrakt na řízení logistiky

Mobility by Colas, integrátor a operátor digitálních mobilních služeb společnosti Colas, podepsal rámcovou smlouvu s dopravní společností olympijských her SOLIDEO na navržení, zavedení a provozování logistických toků „poslední míle“ po dobu minimálně 15 měsíců s využitím řešení Qievo.

5. 8.

POLYGON PRO VOZY BMW

Stavební sezóna je v plném proudu a my jsme velmi rádi přivítali vrcholové vedení společnosti BMW na stavbě polygonu nedaleko Sokolova.

Navigace

© 2021 COLAS CZ, a.s. Všechna práva vyhrazena