Oprava nadjezdu přes Chlumeckou na Pražském okruhu

Ve východní části metropole postupně vznikají dva nové mosty, které nahradí dosluhující nadjezd

Termín výstavby: 2021/04 - 2021/10
Objem prací: 168,5 mil Kč (bez DPH)
Zhotovitel:COLAS CZ a Swietelsky stavební

Východní část Pražského okruhu v blízkosti Černého mostu patří mezi dopravně nejvytíženější v Praze, denně tudy projede až 50 tisíc aut. Zároveň jde o úsek realizovaný v 80. letech minulého století, který je v technicky nevyhovujícím stavu. Stejně jako nadjezd přes Chlumeckou ulici, dvojmostí z prefa nosníků, kterým okruh překlenuje spojnici mezi Černým Mostem s Horními Počernicemi. Postavený byl před třiceti lety jako součást tehdejší výpadovky R1 Satalice –Běchovice, do provozu byl uveden koncem roku 1984. Od té doby neprošel zásadnější rekonstrukcí. 

Přestože v názvu zakázky figuruje oprava nadjezdu, ve skutečnosti je objem prací obsáhlejší – jde o demolici stávajícího přemostění na Pražském okruhu (a to včetně spodní stavby) a jeho nahrazení dvěma novými mosty. Práce jsou rozděleny do dvou etap. V té první, která probíhala od jara do října letošního roku, stavaři nejprve zcela odstranili původní most ve směru do centra, založili opěry a  pilíře, postavili předepnuté prefabrikované nosníky a vybudovali monolitickou roznášecí desku z betonu, jehož bílá barva kontrastuje s  okolní vozovkou. Během října by se pak měl na mostovku položit nový asfaltový povrch, na němž vznikne provizorní dopravní značení a  západní část stavby se tak otevře motoristům.  A jelikož i původní přemostění bylo dvojmostí, měla by příští rok v dubnu 2. etapa probíhat obdobně, jen zrcadlově obráceně. 

COLAS Novinky

22. 9.

Oprava nadjezdu přes Chlumeckou na Pražském okruhu

Ve východní části metropole postupně vznikají dva nové mosty, které nahradí dosluhující nadjezd

9. 9.

D5 - Oprava CB vozovky

Poslední kilometry dálnice k sousedům, Colas CZ se podílel na pokládce nového cementobetonového povrchu dálničního tahu D5 u Rozvadova

31. 8.

Akvizice finské společnosti Destia

Colas podepisuje dohodu o akvizici společnosti Destia, významného hráče na trzích silniční a železniční infrastruktury ve Finsku

31. 8.

Pololetní výsledky 2021 skupiny Colas

Představenstvo společnosti Colas, kterému předsedá pan Frédéric Gardès, dne 24. srpna 2021 schválilo účetní závěrku k 30. červnu 2021 a výhled na běžný rok.

9. 8.

Letní olympijské hry 2024 v Paříži: Firma Colas vyhrává kontrakt na řízení logistiky

Mobility by Colas, integrátor a operátor digitálních mobilních služeb společnosti Colas, podepsal rámcovou smlouvu s dopravní společností olympijských her SOLIDEO na navržení, zavedení a provozování logistických toků „poslední míle“ po dobu minimálně 15 měsíců s využitím řešení Qievo.

5. 8.

POLYGON PRO VOZY BMW

Stavební sezóna je v plném proudu a my jsme velmi rádi přivítali vrcholové vedení společnosti BMW na stavbě polygonu nedaleko Sokolova.

Navigace

© 2021 COLAS CZ, a.s. Všechna práva vyhrazena